Protan Soğuk Çatılar

Protan Cool Roof, belgelenmiş yüksek güneş yansıtma indeksine (SRI) sahip beyaz bir membran kullanan ve daha az soğutma ihtiyacı olan bir sistemdir.

Yüksek güneş yansıtma - daha az soğutma ihtiyacı

Yüksek güneş yansıtma özelliğine sahip beyaz bir çatı yüzeyi, kompakt bir çatı yapısında daha koyu renklere göre çok daha düşük sıcaklık üretir. Yüksek güneş yansıtma indeksi çatıyı daha dayanıklı hale getirir, binanın soğutulması ihtiyacını azaltır ve Güney Avrupa ikliminde önemli bir faktör olan kentsel ısı adası etkisine karşı koyar.

 

 

Soğuk bir iklimde, örneğin, yüzeyin geri kalanından birkaç derece daha soğuk olacağı için, klima ünitelerinin temiz hava girişinin önüne beyaz membran koymak yararlı olabilir.

 

 

Protan Cool Roof sisteminde kullanılan ürün , mekanik olarak sabitlenen veya vakum çatı konsepti kullanılarak sabitlenen beyaz Protan SE'dir .

Protan Cool Roof, Cool Roof Rating Council (CRRC) tarafından onaylanan yöntemler kullanılarak ASTM C 1549-04 ve ASTM C 1371-04a'ya göre test edilmiştir

Açık renkli yüzeyler güneş ışığını karanlık yüzeylerden daha iyi yansıtır ve daha az ısı emer. Protan'ın Cool Roof sisteminin beyaz membranlı yansıtma indeksi% 86'dır .

Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.