Sertifikalar


  • TS EN 13491

  • TS EN 13967

  • TS EN 13956

  • TS EN 13361

  • Protan ISO 14001
  • Protan ISO 9001
  • Protan 45001

Protan çatı kaplama membranları İrlanda anlaşma panosuna göre üretilmektedir. Sertifika ürün açıklamasına sahiptir ve kullanımını belirtir.

  • IAB G, GG ve GX Sertifikası
  • IAB SE, EX, EXG Sertifikası

Tüm ürünlerimiz EPD yönergelerine göre profillendirilmiştir.Profilleme ürünü standartlaştırmaya yardımcı olur ve karşılaştırmalar yapmak kolaydır.

EPD nedir?

Tüm ürünlerimiz EPD yönergelerine göre profillendirilmiştir.Profilleme ürünü standartlaştırmaya yardımcı olur ve karşılaştırmalar yapmak kolaydır.

Çevresel beyan, bir bileşenin, bitmiş bir ürünün veya bir hizmetin çevresel profilini standart ve nesnel bir şekilde özetleyen kısa bir belgedir. EPD kısaltması hem İngilizce, Norveççe hem de uluslararası olarak kullanılmaktadır. EPD, Çevresel Ürün Beyanı'nın kısaltmasıdır.

EPD'nin nasıl yapılacağına dair gereklilikler ISO 14025 Çevre Etiketleri ve Beyannameleri Tip III standardında belirtilmiştir. ISO 14040-14044'e göre bir yaşam döngüsü analizi (LCA) temelinde bir EPD yapılır. Aynı ürün kategorisindeki çevresel bilgilerin, bölgeye veya ülkeye bakılmaksızın üründen ürüne karşılaştırılmasını sağlayan standartlaştırılmış yöntemler. Amaç, müşterilerin çevresel profili karşılaştırmasını ve EPD'ye dayalı bir değerlendirme ve seçim yapmasını sağlamaktır. Ofis mobilyaları, temizlik hizmetleri, bir konut projesinde betonda kullanılan bir ton standart çimento veya bir ofis binasını ısıtmak için bir kWh hidroelektrik enerji, çevresel olarak beyan edilebileceklerin örnekleridir.

Bağımsız olarak doğrulanmış beyanlar çevresel bilgileri aşağıdaki dört gereksinime göre sağlar: tarafsızlık, karşılaştırılabilirlik ve güvenilirlik.

SINTEF Binası ve Altyapısı - Avrupa Teknik Değerlendirmesi (ETA) ve Teknik onaylar

Tüm Protan SINTEF Teknik onaylarına erişmek için BURAYA  tıklayın .

Protan, Tek Katlı Çatı Derneği'nin tam üyesidir. Tam müşteri memnuniyetini sağlamak için hizmetlerimizi geliştirmeyi taahhüt ediyoruz.

Protan (UK) Limited, Tek Katlı Çatı Derneği'nin (SPRA) tam üyesidir; şirketin tek katlı çatı kaplama malzemelerinin iyileştirilmesine ve İngiltere'de kurulum sürecine olan bağlılığını göstermektedir.

SPRA Tasarım Kılavuzu'nun ve diğer belgelerin kopyalarına www.spra.co.uk  adresinden veya 0115 914 4445 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz .