Protan Solar Çatılar

Protan Solar Roof, Protan membran ile kaplı çatılara fotovoltaik veya termal panellerin monte edilmesinin yolunu açan bir konsepttir.

Dayanıklı enerji kaynaklarına hazır

Doğru membran tipi ve kalitesi, panellerin fotovoltaik veya termal olmasına bağlı olarak seçilir. Paneller çatıya veya ayaklı yere entegre edilebilir.

 

 

 

Normalde, çatıya bir fotovoltaik (PV) veya termal panel dizisi yerleştirileceği zaman membran mekanik olarak sabitlenir. Bu nedenle, polyester ile güçlendirilmiş Protan SE membranı bu amaçlar için kullanılır.

 

 

İş için doğru renk

PV paneller serin tutulduğunda en verimli şekilde çalışır. Açık renkli yüzeyler genellikle güneş ışığını koyu renklerden daha iyi yansıtır. Beyaz Protan Cool Roof ve açık gri Protan SE membranlarımız bu nedenle öncelikle PV panellerini çatıya monte etme planları olduğunda kullanılır. Protan Cool Roof , bu tür ürünler için piyasadaki en iyi güneş yansıtma değerlerinden bazılarına sahiptir ve PV panelli bir Protan Solar Roof sistemine optimum katkı sağlar.

Termal güneş panelleri, güneş enerjisini suyu ısıtmak için kullanılan ısıya dönüştürür. Bu tür güneş paneli daha sıcak olduğu zaman daha verimli çalışır. Bu nedenle güneşten gelen ısıyı mümkün olduğunca emen karanlık yüzeylere sahip olmak bir avantajdır. Bu amaçla siyah veya koyu gri Protan SE membranımızı öneriyoruz .

Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.